Chlébské 23. 8. - 2. 9. 2017

Skřítci, strašidla a nestvůry

 

 
V lese se pomalu setmělo, ptáci umlkli i lesní zvěř už šla spát. Chvíli se zdálo, že nastalo ticho. Ale pak si tvoje uši všimly podivného šelestu ve křoví.
Přikrčil ses. I když by to měl být bezpečný les, člověk nikdy neví, kdo se sem může zatoulat. Vlkodlak z hvozdu, Bahňák smrdutý z mokřin nebo šotouši. Ti malí zmetkové, co jen všem znepříjemňují život. I nějaká čarodějnice, co tudy létá na skály, se mohla zřítit ze svého koštěte. A co teprve takový zlobr? Ale ne, ti tady opravdu nežijí.
Šramot se ozval znovu, jen lehce, hebounce. To nebude žádný velký nebezpečný tvor. Spíš nějaký skřítek nebo pařízkovec. A nebo nějaká elfí víla. Ale ty nědělají hluk.
Pomalu ses znovu narovnal a čekal. Ve křoví to chvíli chrastilo, praskalo a pak na cestu vyskočil... óóó pane, tak to ti nikdo neuvěří. Tak vzácné strašidýlko. Už dlouho ji nikdo nikde neviděl. Jen na chvilku se mihla ve světle tvé lucerny a pak zese šup do křoví.
Až budeš doma sedět a vypravovat o tomto setkání, nikdo ti neuvěří, že jsi viděl opravdovou Ryšavěnku veveří.
 

Přihláška

 

K přihlášení dítěte na náš beruškovský tábor stačí vyplnit a odeslat Online přihlášku a zaplatit cenu tábora. Papírovou podepsanou přihlášku je nutné odevzdat (nejpozději) na srazu v den odjezdu na tábor.

Pozvěte na tábor kamarády a kamarádky

 

Pozvěte na tábor svoje kamarády a kamarádky. Na táboře máme stále dost místa. Pomozte nám rozšířit informace o tomto táboře.

 

Cena tábora

 

Letos jsme už museli zaplatit zálohu za ubytování, proto se letošní cena tábora bude odvíjet od podání přihlášky a zaplacení

Při podání přihlášky a zaplacení

do 30.6.2016 - 2200 Kč

později, po osobní domluvě - 3000 Kč

 

Částku uhraďte buď hotově jednomu z vedoucích nebo převodem na účet 196362520/0300, variabilní symbol uveďte 5599. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte. Bez zaplacení je přihláška neplatná a nebereme na ni ohled.

 

Cena tábora zahrnuje dopravu z Brna na tábor a zpět, ubytování na skautské základně Chlebské, stravování, pitný režim, režijní náklady pro výrobu a realizaci táborového programu, pojištění dětí.

 

Storno podmínky

 

Odvolání přihlášky je rodič povinen provést neprodleně, jak se dozví o skutečnostech bránících účasti dítěte na táboře. 

Zaplacená částka bude vrácena s těmito storno poplatky:

Odvolání do 10.8. včetně: 300 Kč

Odvolání do 23.8. včetně: 1000 Kč

Při zajištění náhradníka se storno poplatky nehradí a bude vrácena celá částka.

 

Pojisté podmínky

 

Účastníci letního dětského tábora jsou pojištěni Kolpingovou rodinou.

 

Přihláška a ostatní dokumenty

 

Můžete si je stáhnout na stránce Ke stažení.


 

 


 

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 

Sraz: Ve středu 23.8. v 16:15 v Brně na nádraží Královo pole. Nejpozději v 16:45 děti odchází s vedoucími na vlak, proto je nutné být na místě dříve, aby se stihly vyřídit všechny náležitosti.

Návrat: V sobotu 2.9. v 10:54 tamtéž.

 

Co s sebou na cestu?

Batužek s pitím. Jedeme 60 minut vlakem, potom kousek pěšky, tak dětem nedávejte zbytečně jídlo, ať se jim pak, zapomenuté v batohu, nezkazí. Po příjezdu bude večeře.

 

Co odevzdat vedoucím před odjezdem na srazu!!!!

 1. Vyplněnou a podepsanou papírovou přihlášku
 2. Vyplněnou a podepsanou Bezinfekčnost
 3. Souhlas rodičů s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte
 4. Průkazku ZP (stačí kopie) a informace o užívaných lécích, alergiích a zdravotních omezeních
Všichni vedoucí dále ještě musí mít lékařské potvrzení o způsobilosti pracovat s dětmi.
 

Toto vše v jedné, jménem označené obálce!

 

Veškeré dokumenty najdete v sekci Ke stažení.

 

 

SEZNAM VĚCÍ NA TÁBOR PRO DĚTI

 

 1. Spacák a karimatka - POZOR, je docela pravděpodobné, že budou letos spát děti venku pod širákem. Proto ať mají teplý spacák a dobrou, izolující karimatku. Spacák i karimatka by měly být lehké a přenosné, aby s nimi děti mohly jít případně i delší cestu.
 2. polštářek
 3. spodní prádlo, teplé ponožky (rozhodně více než je počet dní tábora)
 4. dobré obutí na ven – min. 2 páry tenisek nebo botasek, tj boty, které se nebudou děcka bát vzít do lesa, nebudou je tlačit a nerozpadnou se jim po dvou dnech nošení!
 5. sandály
 6. přezůvky do chatek, spíše nějaké staré
 7. pevné boty na tůru - POZOR, je možné, že letos děti půjdou na delší výpravu než jen pár kilometrů kolem tábora. Proto ať mají dobré boty, které se jim nerozpadnou a nebudou je tlačit!!!!! Aby děckám tyto boty nezabíraly místo v batohu, doporučujeme, aby v nich jely hned první den.
 8. oblečení na spaní
 9. oblečení do chatek i ven (vše starší), raději více než méně, pro případ vytrvalých dešťů (3 mikiny, 5 triček... ) 
 10. základní hygienické potřeby, ručník
 11. plavky, kšiltovka nebo klobouček, opalovací krém
 12. velký pevný šátek (na hlavu proti sluníčku, na zavázání očí, na svázání rukou)
 13. repelent, chatky jsou v lese mezi stromy
 14. lžíce, hrníček na pití (lépe nerozbitný) - podepsat, ať si je děcka poznají. Pak brečí, když se jim třeba lžičky ztratí.
 15. funkční baterka, nejlépe čelovka, aby měly děti volné ruce; dobře svítící, s náhradními bateriemi. Jako každý rok, máme nachystáno několik nočních her, kde ji budou potřebovat!!
 16. kapesní nůž
 17. psací potřeby (blok, propiska), zpěvníky
 18. KPZ
 19. čínské tyčinky - kdo má
 20. 1,5 - 2 litrová PET - mohou v ní mít pití na cestu.

 

 •  

Další informace

 

Budeme rádi, za nějakou buchtu nebo ovoce do začátku tábora na vylepšení jídelníčku. Odevzdání při odjezdu. Vzhledem k vedrům raději něco co se rychle nezkací.

Velká zavazadla dětem opět poveze Lumír z Brna až do tábořiště autem. Na cestu jim bude stačit jen malý baťůžek. Viz výše.

Připomínáme, že dítě může být po táboře předáno jen zákonným zástupcům. Pokud má dítě vyzvednout někdo jiný, nechť se k tomu prokáže písemnou plnou mocí od zákonného zástupce.

POZOR: Tento rok NEbude návštěvní den ani víkend pro dospělé.