Bítov 23. 8. - 1. 9. 2013

Hollywood

 

Tento rok se nesl v duchu filmů, pohádek a natáčení. Místo celotáborové hry na pokračování, jsme každý den hráli jednu hru na téma filmu nebo pohádky, kterou si děti napsaly do přihlášek. Například Lotrando a Zubejda, Byl jednou jeden život, Hotel Transylvania, Toy story, Piráti z Karibiku, Doba ledová a další. O těchto hrách si můžete přečíst v sekci Hry.

Proti sobě stály opět dvě skupinky. Letos to byly Šmoulové a Šmudlové, názvy, které si děti samy vybraly. Za hry se skupinkám počítaly vítězné body. Rozdíl byl velmi těsný, jen o jeden vítězný bod. Na konci tábora pak dostala první skupinka (Šmudlové) na památku sošku zlatého oskara a druhá skupinka stříbrného.

A proč právě oskara? No přece za herecké výkony. Celý týden jsme každý den natáčeli film. Někdy to bylo chvíli, jindy, když nám přálo počasí, jsme natáčeli i půl dne. Jednou jsme se z natáčení vrátili o půlnoci. Děcka si dokonale vyzkoušely jaké to je stát před kamerou a neustále dokola a dokola zkoušet dialogy nebo záběry, které se jim nedařily. Mnohokrát je přemáhala únava a nuda, když zrovna nic neříkaly. Vše ale zdárně překonaly a výsledek předčil naše očekávání.

Ti, kteří zrovna nenatáčeli si mohli vyzkoušet osvětlení a jiné činnosti u filmu nezbytné.

I maskérky se měly co ohánět. Kromě drobných věcí jako špinavé obličeje se totiž ve filmu objeví i dvě pohádkové postavy vyžadující delší přípravu. Jednou z nich je čarodějnice, černá jako uhel, a druhou zlá nestvůra, pomalovaná rituálními ornamenty.

Za natáčení a pomáhání skupinky dostávaly plat v dolarech. Za dolary si pak musely platit jídlo, protože v Hollywoodu je draho. Také si něco spořily na horší časy.

A co jinak? Hráli jsme i mnoho dalších her jen tak pro zábavu nebo vyplnění času. Jako každý rok museli táborníci projít stezkou odvahy a letos také zažili konec světa. To je vedoucí vzbudili v pět hodin ráno. Za našetřené dolary si koupili mapu, kotlík na vaření a kousek suchého chleba a ještě za šera vyrazili hledat nové útočiště. Cestou museli plnit těžké úkoly, aby se nakonec dostali k obchodnici, která jim prodala suroviny na vaření. Odkázaní jen na pár sirek a kotlík si museli ve volné přírodě udělat ohniště, zapálit oheň a uvařit si jídlo. Nakonec se jim to podařilo a hladem nezemřeli.

 

Fotky z tábora

https://uloz.to/x1zQ2t2b/taborbitov2013-zip 1.08 GB

 

Film z tábora

 

Zde je odkaz na stažení filmu z Uloz.to v plné kvalitě.

Zde je odkaz na stažení v menší velikosti a jiném kodeku.

 

Nepodařené záběry, některé hry a aktivity

 

Odkaz na stažení z Uloz.to

Fotogalerie: 2013 Bítov - hry a zábava mimo natáčení

Fotogalerie: 2013 Bítov - natáčení

Fotky z premiéry - ještě přibudou

Pozvánka na rok 2013