Bítov 19. 8. - 28. 9. 2011

Cesta do středověku

 

Tento ročník tábora se konal po dlouhé době na jiném místě než předešlé ročníky, a to na faře v Bítově, v krásném koutku přírody u Vranovské přehrady.

 

I když se ho zúčastnilo pouze 11 dětí, nebylo o zábavu nouzi a všem se velice líbil. Dvě skupinky představovaly středověké družiny, které se ucházejí o nástupnictví na trůn krále Romíra III v Romírově království.

Na krále mohl být korunován jen ten, kdo postoupil až do šlechtického stavu Kníže, kdo celou dobu oddaně, věrně a čestně sloužil králi a kdo získal pero Bájného Páva.

Družinky i jednotlivci mezi sebou urputně zápolili a snažili se ze všech sil. Plnili úkoly a postupovali z nižšího šlechtického stavu na vyšší. Museli při tom prokázat odvahu, zdatnost, trpělivost, svůj um, překonat bolest a mnoho dalšího.

Taktéž svědomitě plnili královi rozkazy. Bránili království před nočními vetřelci a doprovázeli krále na diplomatické cestě územím strašlivých nestvůr. Museli vyšplhat do hnízda Harpií, aby tam uloupili potřebnou mapu. Ani přesvědčit samotného čerta, aby jim pomohl, nebylo lehké. Od záludného skřítka vyzískali tajnou zprávu a na území skřetů museli posbírat části roztrhaného slovníku.

Kdyby nebylo štítů, které si sami vyrobili, těžko by tyto nelehké úkoly zvládli.

Kromě všech těchto dobrodružství se museli postarat i o svoji potravu. Tak jako ve středověku si chytili a sami zabili, oškubali, vykuchali a upekli slepice. A když nebyly slepice, nastal hladomor. Pak bylo drahé každé zrnko píce na nekvašený chléb.

Přestože všichni prokázali svoji statečnost a oddanost králi, jako nejlepší se ukázala Karolínka, která byla posléze korunována novou královnou Romírova... ehm, tedy... Karolínina království.

 

Fotky ke stažení:

https://www.uloz.to/11179004/bitov-1cast-zip 91MB

https://www.uloz.to/11180740/bitov-2cast-zip 24MB

https://www.uloz.to/11180488/bitov-3cast-zip 230MB

www.uloz.to/11204554/bitovdalsi-zip 47MB

Fotky jsou zazipovány, aby bylo jednodušší je dát ke stažení na web. Pro ty, kdo tomu nerozumí. Je potřeba je rozzipovat/extrahovat do normálního adresáře. Na to slouží třeba program 7-zip. Ten si můžete stáhnout zde: www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/komprese/7zip. Po stažení ho jednoduše nainstalujete (dvakrát na něj kliknete a pak budete následovat pokynů Průvodce instalací -tj. pro začátečníky klikáte na Další/Next/Ok). Potom kliknete pravým tlačítkem myši na soubor zip s fotkami. V kontextovém menu, které se vám ukáže klinete na 7-zip -> Rozbalit zde. V adresáři kde jste, se vám vytvoří nový adresář, ve kterém již najdete fotky.

Video:

www.ulozto.cz/11186484/tabor-bitov-2011-avi záběry z několika her a aktivit 667MB

www.ulozto.cz/11186706/tabor-bitov-2011-scenky-avi scénky družinek, které hrály při táboráku v návštěvní den 270MB